2018 / 2019

Březen – Jihlavský ježek 2019 

Sobota 23. března se do kalendáře synchronizovaných bruslařů střední Evropy zapsala jako významná událost. V tento den totiž jihlavský klub krasobruslení pořádal jubilejní 25. ročník soutěže Jihlavský ježek, na který se přihlásil rekordní počet týmů – celkem 41 – z České republiky, Polska, Německa, Rakouska, Chorvatska a Maďarska. 

Své první soutěžní vystoupení na ledě prožil i tým nejmenších jihlavských krasobruslařek – Prima. Na ledové ploše předvedly volnou jízdu s nábojem hravosti a veselosti. A i přesto, že dostaly za drobné chybičky půl bodu srážku z celkového hodnocení, umístily se na 3. místě v kategorii Pre-Juvenile. Děvčata z Tempa zajela také velice pěknou jízdu, kterou si získala publikum. Ve své početné kategorii Juvenile se umístila na 6. místě. Tým Gemini startoval v náročné ISU kategorii Advanced Novice. Jejich volná jízda byla velmi působivá, nechyběla nezbytná synchronicita, ženská ladnost, vcítění se do hudby. Divákům se proto Gemini velmi líbily. Dle bodového hodnocení se umístily na krásném 2. místě.

VŠEM TÝMŮM, TRENÉRKÁM I ASISTENTKÁM DĚKUJEME!

Únor – 1st Cup of Dresden 2019 

V pátek 22. února se děvčata z jihlavského klubu krasobruslení vydala do Drážďan. Děvčata z týmu Gemini odjížděla bez své kapitánky, která z důvodu úrazu nemohla odcestovat. Podvečer strávily týmy v centru Drážďan, pak už se soustředily na samotnou soutěž. Ráno proběhlo rozcvičování, dopoledne povinné rozjížďky. Pak přišla jednotlivé volné jízdy. Tempo se se svou volnou jízdou, v kategorii juvenile mezi týmy z Německa, Polska a Česka, umístilo na 7. místě. Týmu Gemini se v kategorii Basic Novice podařilo umístit na 7. místě.

Únor – MČR a přebory ČR v synchronizovaném bruslení 2019 

V sobotu ve tři hodiny ráno se děvčata po cestě ze Zagrebu ubytovala v Příbrami, odpočinula si, před obědem odjela své tréninkové jízdy a odpoledne začala samotná soutěž. I když dospělí počítali spíše s únavou děvčat, opak byl pravdou. Oběma týmům se jízda opět vyvedla a i přes drobné penalizace se tým Tempo umístil na třetím místě v kategorii mladší žactvo a tým Gemini vystoupal na stříbrnou příčku. Opět gratulujeme a těšíme se do Drážďan.

Únor – Zagreb Snow Flakes 2019 

Ve čtvrtek 7.2. v šest hodin ráno jsme zahájili akci, který doposud nemá v historii českého synchronizovaného bruslení obdoby. Oba týmy – Gemini i Tempo – odjely na mezinárodní závody do chorvatského Zagrebu s plánem, že se oba týmy hned po odjetí soutěže vrátí v noci z pátku na sobotu zpět do České republiky, aby se zúčastnily sobotního mistrovství ČR a přeborů v Příbrami. Bez mezipřistání v Jihlavě. V Zagrebu byly oba týmy velice dobře naladěné a proto na sebe úspěch nenechal čekat. Poté, co tým Tempo zajel svou veselou jízdu v kategorii Juvenile, nastoupila na led kategorie Basic Novice, ve které soutěžily starší Gemini. Oběma týmům se volné jízdy velmi zdařily a tak tým Tempo po zásluze přijal stříbrné medaile a děvčata z Gemini vystoupala na bronzový stupínek své kategorie. Gratulujeme!!!

Leden – Synchro Cup Pardubice 2019 

V sobotu 26. ledna se Gemini i Tempo účastnili Synchro Cupu v Pardubicích. Oběma týmům se volné jízdy povedly a tak si závody děvčata vychutnala. Tým Tempo, soutěžící v kategorii Juvenile, se se svou veselou jízdou umístil na 3. místě a tým Gemini, závodící v kategorii Advanced Novice za velmi efektní jízdu bez penalizace získal 2. místo. 

Leden – Mozart Cup / Amade Cup Salzburg 2019 

V pátek 18. ledna se týmy Gemini a Tempo vydaly na každoroční významnou událost v kalendáři synchronizovaných bruslařek, Mozart Cup v Salzburgu. Děvčata z obou týmů se na závod těšila. V sobotu odjely svou volnou jízdu bruslařky z Gemini v náročné kategorii ISU Advanced Novice. Za soupeřky měly skvělé týmy z Finska, Švédska, Švýcarska, Chorvatska i Česka. Svou jízda zajela děvčata bez penalizací, umístila se na 8. místě. Tým Tempo jel svou volnou jízdu v neděli. Jízda se děvčatům velmi zdařila, porotě i divákům se velmi líbila. Tempo se umístilo na 3. místě. Gratulujeme!!

Prosinec – Santa Claus Cup 2018 Brno 

Na tradičním mezinárodním brněnském závodě v synchronizovaném bruslení vládla jako vždy krásná předvánoční atmosféra. Tým Tempo se soutěže účastnil v kategorii Juvenile. Svým vystoupením na hravou hudbu i krásnými kostýmy si získal jak pozornost obecenstva, tak i samotné poroty. Ve své kategorii si vybruslil 2. místo. Pro děvčata z týmu Gemini byl závod debutem v náročné kategorii Advance Novice, která je předpřípravou na juniorskou kategorii. Velmi přísně se proto posuzuje celá jízda. Děvčata se snažila zajet svou jízdu co nejlépe. Umístila se na 2. místě. 

Oběma týmům gratulujeme!!