2017

Květen – Sportovně vzdělávací pobyt v Krkonoších

Na přelomu května a června jsme se opět vypravili na sportovně vzdělávací pobyt do Krkonoš. Tento pobyt v českých horách se stal již zvykem pro sportovní třídy ZŠ Seifertova. Utužujeme si zde mezi sebou kamarádské vztahy, učíme se jeden na druhého spoléhat a vzájemně se respektovat. Dopoledne máme vyučování a odpolední program je zaměřen na sportovní a turistické aktivity.

Letní soustředění 7. – 11. srpna 2017

Účast na pravidelném letním týdenním kempu přispívá k nastartování nové sezóny. Do Jihlavy na kemp se také sjíždějí hostující z Rakouska, se kterými mohou děti hovořit anglicky nebo německy. Děvčata tráví společně téměř celý den. Mají 2x denně trénink na ledové ploše, tanec, prvky krasobruslení procvičují na suchu nebo plavou v bazénu. Tvoří v dílničkách, kde mohou popustit uzdu své fantazii a malovat na trička, batikovat apod. Děvčata chodí i na společné obědy do restaurace. Kemp bývá zakončený společnou návštěvou kina.

Konec srpna – zahájení sezóny 2017/2018

Koncem srpna jsem se spolu s rodiči sešli na ledě a slavnostně zahájili novou závodní sezónu. Všichni jsme se při plnění disciplín na ledě dobře bavili.

Prosinec – pekelná show na extralize

Dne 1.12. týmy Tempo, Gemini i Ice Flowers předvedly ve druhé přestávce extraligového utkání HC Dukla Jihlava s BK Mladá Boleslav pekelnou show, jež zřejmě přinesla Dukle štěstí. Vyhrála totiž nad BK Mladá Boleslav 3:0

Prosinec – exhibice v Moravských Budějovicích

Dne 3.12. se jihlavské bruslařky vypravily na generálku před prvními závody v Brně do Moravských Budějovic. Tempo, Gemini i Ice Flowers předvedly krásné volné jízdy, na kterých mohli návštěvníci oči nechat. Radost udělaly i malým dětem, když na led doprovodily Mikuláše s anděly. Nechyběla ani čertovská show pro nejmenší.

Prosinec – Vánoční rolnička 2017 Havlíčkův Brod

V sobotu 9.12. se uskutečnila v Havlíčkově Brodě soutěž v krasobruslení. Po 25 letech se podařilo zorganizovat v havlíčkobrodské Kotlině krasobruslařské závody, ke startu se dostavilo více než 90 děvčátek, z Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Telče, Ledče n/S, Chotěboře a Jindřichova Hradce. 

Pozvání na slavnostní zahájení přijaly i Gemini a Tempo. Oba týmy předvedly své soutěžní programy a sklidily obdivný potlesk diváků i připravených rozhodčích.

Soutěž Vánoční rolnička 2017 byla uspořádána pro kategorie jednotlivců. „V Jihlavě se věnujeme synchronizovanému bruslení, děti se snažíme soustřeďovat ve sportovních třídách ZŠ Seifertova, jedině tak dokážeme sestavit efektivní tréninkový plán. Výsledky se dostavují, po pěti letech fungování máme v oddíle velmi kvalitní bruslařky. Každé dítě u nás má šanci trénovat jak v týmu, tak individuálně. Může si vybrat, zda si nacvičí na předvedení sestavu předepsaných prvků anebo choreografii volné jízdy. S takto bruslařsky vybavenými dětmi se velmi dobře pracuje na programech synchronizovaného bruslení,“ řekla Linda Haferníková, trenérka mladšího žactva v Jihlavě.